به نام هستی

از وقتی به خاطر دارم به دانستن علاقه مند هستم و این علاقه را نتوانسته ام کنترل کنم به همین دلیل کمتر رشته ای از علوم و معارف از گزند سرکشی من در امان مانده است!

رشته ی تحصیلی بنده این مطلب را نشان می دهد زیرا من در دانشگاه مشهد ریاضی که مادر علوم نامیده شده است را خواندم و بعد برای کسب اطلاع از  علوم انسانی، مشغول تحصیل شدم. این هر دو رشته به من اجازه  می دهد تا در علوم مختلف نقبی بزنم و با آن ها آشنا شوم.

در قرآن یکی از آیات بسیار مورد علاقه ام آیه ی زیر است.
خداوند بعد از آنکه مثالی از زیست شناسی را بیان نمود، می فرماید:
وَتِلْکَ الْأَمْثَالُ نَضْرِبُهَا لِلنَّاسِ وَمَا یَعْقِلُهَا إِلَّا الْعَالِمُونَ

اینها مثالهایی است که برای مردم می‌زنیم، و جز دانایان آن را درک نمی کنند
 
به این صورت، از بین تمام مردم، کسانی که طبیعت را می فهمند، ستود و به لقب دانشمند آنها را مفتخر ساخت.

یادم هست آن موقع ها که تازه اینترنت در ایران داشت در دسترس قرار می گرفت محتوای فارسی اش بسیار محدود بود اما امروزه در هر موردی مطالبی در اینترنت یافت می شود.

از جهت بیرونی :

گذشته، از جهت فقر فضای وب محکوم بود و امروز که نسبتا غنای بیشتری یافته است از جهت سستی بسیار ی از مطالب در دسترس.

من تصمیم گرفتم تا در این وبلاگ خلاصه ای از کتابها و مقالاتی که خوانده ام یا اندیشه های گذرایی که منظم شده اند را قرار دهم تا شاید برخی از آنها مورد استفاده دیگران قرار گیرد و وب فارسی از غنای بیشتری برخوردار باشد.

واز جهت درونی 

فایده ی آن برای من غیر از استفاده ای که ممکن است ره گذری از این وبلاگ ببرد و فاتحه ای که قرائت کند! شاید منظم شدن مطالعات و جهت گیری صحیح آنها و نیز استفاده از نظر هر کس که چیزی را در این اوراق مشاهده می کند باشد که در این صورت بسیار سپاسگذار خواهم بود.

امید آنکه او که باید بپسندد، بپسندد.